Asi by se teď hodilo psát sem něco o nové knížce nebo jejím křtu… jenže si nemůžu pomoct, tohle mě v poslední době potěšilo nejvíc!

Ten bílý krasavec, který se se mnou brouzdá řekou, je jedenáctiletý Shaman, bývalý špičkový dostihový kůň. Pamatuju si, jak jsem ho v roce 2007 viděla vyhrát Velkou červnovou cenu a pak doběhnout čtvrtého v Derby (nejvýznamnějším rovinovém dostihu, kterého se kůň může zúčastnit jen jednou za život). Na sklonku dostihové kariéry zářil na skocích, uzavřel ji hattrickem v Poplerově memoriálu a loni na podzim se o něm psalo jako o „králi krátkých krosů”. Tenhle borec teď patří mojí kamarádce, která se o něj starala a jezdila na něm v tréninku už během jeho dostihových let.

Mají se rádi, to je na obou vidět. Prostě k sobě patří. Shaman tráví čas ve výběhu a na vyjížďkách do přírody a sálá z něj naprostá pohoda.

Když jsem s ním strávila jeden podvečer, byla jsem šťastná. Takže to vlastně s mojí poslední knížkou trochu souvisí. Štěstí je zadarmo :-) Ať letos v létě potkáte to svoje.