Je čas velkého utrácení za dárky, ale také období, kdy chceme dělat dobré skutky. Já se letos rozhodla podpořit dárcovskou výzvu Hnutí duha Šelmy – organizaci, která se snaží chránit velké šelmy v naší přírodě. Ochránci bojují proti pytlákům a osvětou se snaží měnit přístup lidí k rysům a vlkům – nádherným ohroženým zvířatům, která do naší přírody odnepaměti patří a opravdu není důvod se jich na procházkách lesem bát (to jsou právě ty mýty, které je třeba vyvracet). Jestli chcete taky pomoct rysím a vlčím maminkám, aby mohly v klidu vychovávat svoje mláďátka, můžete tady:

https://www.darujme.cz/chranimeselmy#informace

Dárcovská výzva potrvá do 31.prosince.

Já ochranu velkých šelem podporuji dlouhodobě a je mi hluboce líto, že jsou tahle vzácná zvířata pronásledována, pytlačena a že se pořád najdou lidé, schopní například zastřelit rysici nebo vlčiči, která zrovna vodí mladé. Ostatně k napsání knihy Sněžný měsíc mě před lety přiměl smutný reálný příběh rysice z Beskyd, kterou kdosi postřelil a ona zahynula hlady, protože nemohla lovit. V lese po ní zůstala opuštěná mláďata…

Prosím, pokud můžete, podpořte dobrovolníky, kteří se snaží takovým věcem zabránit. Děkuji!

Chcete se podívat, koho chráníte? Překrásné záběry rysích partnerů Lukáše a Eriky a bandy veselých vlčích sourozenců najdete tady: